Detaylar

Arteon

Sanatın eseri.

Arteon, doğru olduğuna inandığınız birçok şeyi size yeni baştan düşündürecek. Örneğin; Zarafetin vurgusu olarak bilinen, o dingin beden dili artık tarih oluyor. Safkan bir Coupe'nin sahip olduğu sürüş keyfi ve lüks bir Sedanın konforu, onun için bir bedende buluşuyor. Arteon, tüm alışkanlıklarınızı ve bir otomobilden beklentilerinizi değiştirmek için geliyor.

Dış Tasarım

Dinamizm ve zarafet bir bedende buluşuyor.​

 

Akıcı çizgilerle yaratılmış dış tasarım, çerçevesiz yan camlar, çarpıcı Fastback Coupe konsepti ve ultra-geniş iç mekan… Yeni Arteon, hiç kimsenin tek bakışla yetinemeyeceği kadar etkileyici görünümüyle yollardaki yerini alıyor. Üstelik Yeni Arteon'un 2.837 mm'lik uzun aks mesafesi, sadece sportif ve göz alıcı tasarımı desteklemekle kalmıyor, otomobilin içnde daha fazla alana sahip olmanızı da sağlıyor. Çerçevesiz yan camlar ise premium bir spor otomobilden beklediğiniz modern görünümü size sunuyor.

Yeni Arteon, zarafetini ortaya koyan "Elegance" ve dinamizmin simgesi "R-Line" olmak üzere iki farklı donanım seviyesiyle geliyor.

R-Line donanım seviyesi, Yeni Arteon’un sportif görüntüsünü daha da ileri taşıyan yenilikçi bir tasarıma sahip. Bu seride radyatör ızgarasının üzerinde yer alan “R-Line” logosu, aerodinamik ön tamponda yer alan parlak siyah boyalı C formundaki geniş hava girişleri ve isteğe bağlı olarak sunulan koyu antrasit renkli 20" alüminyum alaşımlı “Rosario” jantlar, Yeni Arteon’un dinamik karakterini vurguluyor.

Zarafetin sembolü, Yeni Arteon Elegance donanım seviyesinin sahip olduğu en küçük ayrıntı bile büyük bir etki bırakıyor. Ön tampondan başlayarak arkaya kadar uzanan dekoratif krom çıtalar ve mat krom yan aynalar, dikkatleri üzerine çekiyor. Standart olarak sunulan 19" alüminyum alaşımlı “Chennai” jantlar ve ön çamurlukta yer alan “Elegance” yazısı ise Yeni Arteon Elegance donanım seviyesinin görüntüsünü kusursuz bir şekilde tamamlıyor.

 

 

İç Tasarım

İçinizde saklı olan asıl benliğinizi ortaya çıkarın.​

 

Arteon R-Line, yenilikçi yaklaşımıyla klasik otomobil anlayışını bir sonraki seviyeye taşıyor. Sadece güzel görünmekle yetinmeyen, sayısız özelliği de bir arada sunan eşsiz bir iç mekân tasarımıyla tanışmaya hazır mısınız?

Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan iç mekânın kusursuzluğu sizi daha ilk bakışta etkileyecek. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilen ve “Nappa” deri ile kaplanan ergoComfort koltuklar, sürücü ve ön yolcu için 14 farklı yönde ayarlanabiliyor. Oturma yüksekliği, sırtlık, oturma eğimi ve bel desteğini ise tamamen kendi rahatınıza göre belirleyebilirsiniz. 3 farklı ayar hafızalı ve masaj fonsiyonuna sahip sürücü koltuğundaysa bu ayarlar kaydedilebiliyor.

Arteon R-Line donanım serisinin kokpit tasarımı sadece güzel görünmüyor, aynı zamanda birçok özellik de sunuyor. Bu özellikler arasında ilk dikkat çeken: “R-Line” logosunu taşıyan kontrast dikişlere sahip çok fonksiyonlu spor deri direksiyon ve standart olarak sunulan fırçalanmış “Silver Rise” dekor. İsteğe bağlı olarak sunulan koltuk iç kenarları “Carbon Style” desenli, deri “Nappa” spor koltuklar, şık görüntülerinin yanında sağladıkları konforla da inanılmaz bir deneyim yaşatıyor. Koltuklarda kullanılan “R-Line” logosu ve kontrast dikişler Arteon’un iç atmosferini tamamlıyor.

 

 

 

 

 

Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head Up Display”

Tüm gerçekler gözler önüne serilecek.

 

Arteon’da isteğe bağlı olarak sunulan Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head-up Display”, yükseklik ayarlı özel yansıtma camı üzerine hız, navigasyon yönlendirmeleri, sürüş destek sistemlerinin uyarıları gibi önemli bilgileri yansıtıyor.

Far kumanda panelinde bulunan buton yardımıyla açılıp kapanabilen bu yansıtma yüzeyi, gösterge tablosu siperliğinin üst bölümünden yükselerek, sürücünün görüş alanında yerini alıyor. Yine bu siperliğin içinde bulunan renkli projektörün yansıttığı bilgileri sade ve anlaşılır şekilde görüntüleyen sistem, gözünüzü yoldan ayırmadan tüm önemli sürüş bilgilerine ulaşmanızı sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Dinamik Uzun Far Asistanı '' Dynamic Light Assist ''

Gözünüzden hiçbir şey kaçmayacak.​

 

Her yer görüş alanınızda: LED teknolojisiyle donatılmış akıllı farlar size daha fazla güvenlik ve konfor sunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist”, sistemin izin verdiği limitler ölçüsünde ve 60 km/s üzeri hızlarda karşıdan gelen trafiğin gözünü kamaştırmadan, sürekli şekilde uzun farla sürüş yapılabilmesine imkân sağlıyor.

Bu teknoloji ile donatılmış araçlarda, 60 km/s hız aşıldığı anda otomatik olarak uzun farlara geçiş yapılıyor. Bu sırada trafikte bulunan diğer araçlar ve yolun aydınlatılma seviyesiyle ilgili bilgiler, dikiz aynasında bulunan bir kamera tarafından sürekli olarak takip ediliyor. Eğer karşıdan gelen veya önde yol alan bir araç algılanırsa, uzun farlar söndürülmeden çalışan maskeleme fonksiyonu sayesinde uzun far huzmesinin sadece ilgili araca denk gelen kısımları örtülebiliyor.

 

 

 

 

 

 

Çevresel Görüş Sistemi '' Area View ''

Etrafınızda olan biten her şeyi göreceksiniz.

 

Çevresel görüş sistemi “Area View”, aracın etrafına yerleştirilmiş dört adet kamerayla araç çevresinin 360 derece kuş bakışı görüntüsünü, araç içindeki bilgi eğlence sistemi ekranına yansıtıyor. Bu özellik sayesinde, aracın yakın çevresini mükemmel bir şekilde takip etme şansına sahip oluyorsunuz.

Sistem, sizi her türlü trafik durumunda en iyi şekilde desteklemek üzere, ön radyatör ızgarasına, her iki yan aynanın altına ve arkada ise bagaj açma kolu görevi gören Volkswagen logosunun içine yerleştirilmiş 4 yüksek çözünürlüklü kameradan gelen görüntüleri, çok sayıda perspektif alternatifine dönüştürerek, geniş ekranlı bilgi eğlence sistemine aktarıyor. Bu da özellikle görüş açısının dar olduğu yerlerde, örneğin yüksek kaldırım taşlarıyla çevrili bir park alanına girerken size büyük kolaylık sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi '' XDS''

Onunla her virajdan ayrı bir keyif alacaksınız.​

 

Elektronik Diferansiyel Kilidi "XDS" ile virajlı yollarda seyahat etmek sizin için artık bir keyif olacak.

Siz, dinamik sürüşün keyfini çıkarırken arka planda hissettirmeden çalışan Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi “XDS”, aşırı hızlı girilen virajlarda aracınızın önden kaymasını (understeering) önlemek için virajın iç bölgesindeki tekerleğe ESP elektronik ve hidrolik kontrol üniteleri üzerinden fren basıncı gönderir. Bu şekilde, önden kayma eğilimini daha başlamadan ortadan kaldıran sistem, çekiş gücünü iyileştirerek yetersiz yönlendirme etkisini azaltır. Böylece; Daha sportif, daha hızlı ve hedef konusunda daha hassas bir viraj kabiliyeti elde edebilirsiniz.

Sonuç; Duygularınıza olduğu kadar asfalta da hükmeden bir güç…

 

 

 

 

 

 

 

Test Sürüşü
Ad Soyad
:
Şirket Ünvanı
:
Telefon
:
E-Mail
:
Test Sürüşü İstediğiniz Model
:
Şube
:
Tarih
:

Galeri