Detaylar

Golf R

Dikkat! Yüksek adrenalin içermektedir.

Segmentine adını veren Golf’ün aslında ne kadar güçlü olabileceğini ilk olarak, tarihe damgasını vurmuş efsane GTI modeliyle görmüştük. Ancak bununla yetinmeyen Volkswagen mühendisleri potansiyel saf gücü, bunun için en uygun altyapılardan birine sahip olan Golf üzerinde ortaya çıkarmanın yeni yollarını geliştirdi. Sonuç; Gelmiş geçmiş en hızlı ve en güçlü Golf! Güncellenen tasarımı, üst sınıf teknolojileri ve zenginleşen ekipman seviyesiyle Golf R'ın son yüzüyle tanışmaya hazır mısınız?

Öne Çıkanlar

Dış Tasarım 

Geride kalanlar için hoş bir teselli:Benzersiz bir manzara.

Her nesil bir öncekinden izler taşır. Yıllar geçse de onu tanımak asla imkansız değildir. Tıpkı filmlerdeki gibi...Bir otomotiv efsanesi olan Golf'ün geçmişten bu güne uzanan yolculuğunda, nesilden nesile aktarılan tasarım mirası, safkan gücün simgesi; kalp atışlarınızı hızlandırılan ''R'' logosu ve aynı heyecanı her nesilde yaşatan Metalik Yarış Mavisi rengi ... Dahası mı?

 

Tamamen yeniden tasarlanan LED gündüz sürüş farları ve LED farlar, size olağanüstü bir aydınlatma performansı sunmakla kalmıyor, siyah çerçeveli dinamik viraj farları ile birlikte Yeni Golf R’a benzersiz bir görünüm de kazandırıyor. Spor tampon tasarımı ve R serisine özgü parlak siyah radyatör ızgarası, otomobile agresif bir karakter ve dinamik bir hava katıyor. İlk kez Yeni Golf R’da kullanılan akıllı tasarım, tampondan gelen havayı hava perdeleri “Air Curtain” üzerinden, doğrudan ön tekerleklere aktararak daha iyi bir aerodinamik yapı sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan 19" hafif metal alaşımlı “Spielberg” jantlar ve “R” logosu ile süslenmiş siyah kaliperler ise Yeni Golf R’ın ruhunu görünür kılıyor.

Diğer sürücüler onu genellikle arkadan göreceği için Yeni Golf R sadece gerçek bir yarış otomobilinden bekleyebileceğiniz bir arka tasarıma sahip. Aracın her iki yanında da bulunan çift uçlu egzoz boruları ve dinamik arka sinyal lambalarına sahip LED “High” stop lambaları, diğer sürücülere Yeni Golf R’a neden yetişemediklerini anlamaları için yeterli ipucunu sunuyor. R serisine özgü difüzör ise Yeni Golf R’ın sadece yollarda değil, gerçek bir yarış pistinde de harikalar yaratabileceğini gösteriyor.

 

 

 

 

İç Tasarım

Başkaları arkanızdan bakarken siz rahatınıza bakın.

Golf R‘ın gücünü birinci elden hissetmeye hazır mısınız? Çok fonksiyonlu deri spor direksiyon üzerinde yer alan, çift kavramalı DSG şanzımanı kontrol edebileceğiniz vites kumandaları sayesinde elinizi direksiyondan kaldırmadan vites değiştirme konforunu yaşayabilirsiniz. Otomobilde yer alan yüksek kaliteli spor koltuklar ve R serisine özgü “Piano Black” dekor ögeleri ise üst düzey bir otomobilden bekleyebileceğiniz tüm konforu ve şıklığı size sunuyor.

Ön koltukların sırt kısmına işlenmiş “R” logolu “Race” kumaş koltuk döşemeleri, “Alcantara” yan koltuk destekleri ve kristal grisi dikişler, iç mekânda harika bir atmosfer yaratıyor. Yüksek kaliteli bu spor koltuklar size aynı zamanda kusursuz bir sürüş konforu da sağlıyor.

Koltuklarda ayrıca deri seçeneği de mevcut. Koltuk başlıkları ve yan koltukların iç kısımları “Carbon Style” olarak sunulurken iç kısımlar modern gri veya antrasit renklerle zenginleştirilebiliyor. Bu döşemeler siyah tavan kaplamasıyla birlikte iç görünüme benzersiz bir hava kazandırırken, yine opsiyonel olarak sunulan panoramik açılır cam tavan ile daha da geniş bir iç mekân hissi yaşatıyor.

 

 

 

 

 

Motor Teknolojisi

Teknolojinin hızına ancak Golf R yetişebilir.​

Teknoloji her geçen gün daha da hızlı ilerliyor. Bu gerçeği Golf R’a baktığınız anda görmeniz mümkün. 5.500 – 6.500 devir bandında 310 PS güç ve 2.000 – 5.400 devir aralığında sabit olarak 400 Nm tork üreten Golf R; 4,6 saniyede 100 km/s hıza ulaşabilen gelmiş geçmiş en hızlı ve en güçlü Golf modeli.

Kalbinde, en gelişmiş teknolojileri barındıran, “R” logosuyla süslenmiş bu güçlü ve hırçın TSI Volkswagen motoru, direkt benzin püskürtmesi ve akıllı turbo besleme sistemi ile bu gücü istediğiniz şekilde yönlendirmenizi ve 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış bir maksimum hıza ulaşmanızı garanti ediyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

4MOTION®

Böyle bir gücün tarafınızda olduğunu bilmek güzel…

Volkswagen’in geliştirdiği dört tekerlekten çekiş sistemi 4MOTION®, TSI motorun ürettiği 310 PS’lik gücü kontrollü ve kusursuz bir şekilde ön ve arka akslara, oradan da ihtiyaca göre dört tekerleğe dağıtıyor. Böylece yüksek seviyede aktif güvenlik, neredeyse tüm zeminlerde güvenli çekiş ve yandan esen güçlü rüzgârlarda bile daima sağlam bir yol tutuşu sunuyor.

Sadece 300 milisaniye içinde bir vitesten diğerine geçen 7 ileri çift kavramalı DSG şanzıman sayesinde Golf R, dört tekerlekten çekiş sistemi 4MOTION® ile birlikte güç kaybına uğramadan inanılmaz bir ivmelenme performansına sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adaptif Şasi Kontrolü “DCC”

Aradığınız neyse, onu bulacaksınız.

Kimi zaman konforlu, kimi zamansa sportif bir sürüş size keyif veriyor olabilir. Golf R'ın sahip olduğu farklı sürüş profilleri ile kendi modunuzu otomobilinize yansıtabilirsiniz.

Adrenalini biraz hissetmeye ne dersiniz? Dokunmatik ekranı kullanarak “Race” moduna geçiş yapabilirsiniz. Yarış pistleri için özel olarak geliştirilen “Race” modunda otomatik Start/Stop sistemi devre dışı bırakılıyor; direksiyon daha sportif bir karaktere bürünüyor ve motor daha da hızlı tepki verecek şekilde yeniden programlanıyor. Saliseler içerisinde her bir amortisörü yola ve sürüş koşuluna göre ayarlayan Adaptif Şasi Kontrolü "DCC" daha da hassas bir uyarlama imkânı sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sport HMI “Human Machine Interface”​

Yeni tanışacağınız teknolojiler, tanıdığınız Golf ruhu.

 

Kontrol sizde. Hem de daha önce hiç olmadığı bir biçimde. Opsiyonel olarak sunulan ve menü fonksiyonları arasında ekrana dokunmadan geçiş yapmaya olanak sağlayan harekete duyarlı kontrol “Gesture Control” özelliğine ve 9,2" renkli dokunmatik ekrana sahip “Discover Pro” radyo navigasyon sistemi, Golf R’da geçireceğiniz her dakikanın unutulmaz bir deneyime dönüşmesi için gereken her şeyi size sunuyor.

Yenilikçi Sport HMI (Human Machine Interface) sayesinde yükleme basıncı, G ölçer veya gerçek zamanlı güç verileri gibi bilgileri doğrudan orta konsolda bulunan bilgi ve eğlence sisteminin ekranına yansıtabilirsiniz.

Test Sürüşü
Ad Soyad
:
Şirket Ünvanı
:
Telefon
:
E-Mail
:
Test Sürüşü İstediğiniz Model
:
Şube
:
Tarih
:

Galeri